VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Професійні хвороби і причини їх виникнення

 

   Професійними називаються хвороби, виникнення яких пов'язане з певною трудовою діяльністю і впливом на організм конкретних несприятливих умов праці перукаря, так званих шкідливих виробничих чинників. До професійних хвороб належать насамперед хвороби, що виникають унаслідок безпосередньої дії на людей виробничих шкідливих факторів, а також ті, що за певних виробничих умов розвиваються значно частіше, ніж звичайно. Найбільш поширеними професійними чинниками, які впливають на організм перукаря, є:
   - хімічні речовини, що широко використовуються для фарбування волосся;
   - вібрація та шум;
   - перенапруження окремих органів і систем, що виникає у відповідь на тривале навантаження на одні і ті самі нервово-м'язові групи;
   - біологічні чинники (мікроорганізми) - збудники заразних хвороб.
   У разі тривалої дії на організм високих концентрацій різних перукарських засобів можуть розвинутися хвороби легенів і дихальних шляхів; під впливом високих рівнів вібрації виникає вібраційна хвороба, внаслідок дії шуму - захворювання органів слуху - неврит, хімічних речовин - отруєння.

Професійні захворювання

    Професійний дерматит – гостре запалення шкіри. Виникає при дії подразнюючої речовини на незахищені ділянки тіла (мал. 31).
    Алергічний бронхіт виникає під дією вдихання подразнюючих речовин (лак, спрей, хімічні розчини, складові фарб для волосся). Необхідно користуватися гіпоалергенними препаратами, які пройшли відповідне тестування і стандарт, або захисними ідивідуальними засобами.
    Варикозне розширення вен. Особливо актуальна ця проблема в професії перукаря (мал. 32). Під час зміни майстер іноді не має можливості відпочити. Тому необхідно підбирати зручне шкіряне взуття на підборах не вище 5 см і бажано ортопедичне. Робити вправи для м’язів ніг, ванночки з морською сіллю, масаж ніг (особливо гомілок).

           dermatut           varikoz

 

                Професійний дерматит                                                                                                                        Варикозне розширення вен

                                               Малюнок 31                                                                                                      Малюнок 32                             

Прості правила антиварикозного етикету

    Якщо ви проводите багато часу за роботою, яку виконуєте стоячи, привчіть себе протягом дня чергувати її зі сидячими паузами. Якщо на робочому місці ви багато стоїте – підніміться сходами на кілька поверхів, так ви знімете напругу з вен. Кілька разів на день не полінуйтеся виконати комплекс простих вправ – покачайтеся з пальчиків на п’ятки і навпаки. Або просто підніміться на пальчики. Сидячи на кріслі, можна витягнути ступні, навперемін покрутити або написати ними в повітрі своє ім’я. Пийте багато води, бажано до двох літрів на день. Надавайте перевагу м’якому взуттю на підборах не вище 5-6 см. Менше засмагайте (в тому числі і в солярії). Намагайтеся не носити одяг, який обмежує рухи в плечах і стегнах. Дуже корисні піші прогулянки, заняття такими видами спорту, як плавання, їзда на велосипеді. Не приймайте гарячі ванни, не відвідуйте сауну, лазню, уникайте гарячих обгортань у салоні краси. Частіше приймайте контрастний душ, обтирайте ноги водою кімнатної температури. Прийшовши з роботи, налийте у ванну по кісточки прохолодної води і зробіть 200-300 кроків – це корисно і дуже приємно. Варто застосовувати лікувальні компресійні колготи або панчохи (особливо при заняттях спортом, а також під час вагітності і у післяпологовий період). Пам’ятайте тільки, що їх підбирають відповідно до рекомендацій лікаря.

 

Прокоментувати:

вгору