VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Паразитарні захворювання шкіри

 

korosta Малюнок 21

   Короста – заразне захворювання шкіри, що викликає певний вид кліща, дуже малого за розміром.
    Запліднена самка, потрапивши на шкіру людини, прокушує її і відкладає в епідермісі яйця, попередньо проривши собі ходи довжиною 3-5 мм (мал. 21).
    Через 2 тижні з яєць вилуплюються молоді кліщі, деякі з них самки. На поверхні шкіри вони запліднюються і відкладають яйця.
    Основними ознаками захворювання є свербіння, яке посилюється вночі, розчеси, піодерміти.
    Захворювання передається від зараженої людини. Найулюбленіші місця ураження – між пальцями рук, під пахвами, на ногах. Дотримання порядку і чистоти в приміщеннях перукарень, використання чистої білизни, дотримання норм особистої гігієни, дезінфекція інструментів – ці заходи попереджають захворювання коростою.

pedukulyoz Малюнок 22

   Педику-льоз (вшивість). Розрізняють три види вошей, що паразитують на людині: головні, платтяні, лобкові (мал. 22).
    У перукарнях найбільше епідеміологічне значення мають головні воші, що уражають волосисту частину голови.
    Запліднена самка відкладає яйця (гниди), прикріплюючи їх до волосся. Самка воші живе 1 місяць, але за цей час відкладає до 150 яєць. Укуси вошей викликають сильне свербіння. На волосистій частині голови з’являються ранки, які нагноюються.
    У перукарнях зараження вошами від одного відвідувача до іншого передається через гребінці, сітки для волосся, електромашинки для стрижки. Тому необхідно дезінфікувати всі поверхні робочого обладнання та інструменти. У наш час існує дуже багато ефективних засобів для лікування педикульозу. Необхідно обстригти волосся якнайкоротше і нанести лікувальний засіб на 2-3 години з утеплюючим ковпаком. Потім ретельно промити волосся.

 

Прокоментувати:

вгору