VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Грибкові захворювання шкіри і волосистої частини голови

 

   Грибки, які викликають у людини захворювання шкіри, не розвиваються у зовнішньому середовищі. Місцем їх життя є люди і тварини.
   Зараження грибковими захворюваннями проходить при контакті з хворою людиною або твариною; з предметами, якими користувався хворий; у випадку порушення санітарно-гігієнічного режиму роботи перукарень (неякісне прибирання, використання брудної білизни). Зараження може проходити через машинку для стрижки, ножиці і білизну, на які попадає обстрижене волосся, кусочки шкіри та обрізані нігті.

stopa1

 Малюнок 28

   Епідермофітія – грибок поверхневого шару шкіри, хворіють тільки люди. Поширена серед міського населення.
   Грибок уражає підошви ніг, бокові поверхні ступні, ділянки між третім і четвертим та четвертим і п’ятим пальцями (мал. 28).
  Епідермофітія - захворювання дуже заразне. Інфекція передається через заражене грибком взуття, білизну перукарень, інструменти, при неякісному манікюрі, коли інструменти ретельно не дезінфікуються.

mikrozporija 1

 Малюнок 29

 Мікроспорія – різновид стригучого лишаю. Збудниками є два види грибків: кошачий – паразитує на шкірі бродячих кішок, іржавий –  тільки на людині.
    При мікроспорії, яку викликав кошачий грибок, на волосистій частині голови з’являється невелика кількість плям шелушіння розміром 3-5 см у діаметрі. Уражені ділянки округлої конфігурації з різким контуром без схильності до злиття. Шкіра на ділянках ураження вкрита білими лусочками. Все волосся на ділянках обламане на висоті 4-8 мм (мал. 29).
  При мікроспорії волосистої частини голови, що викликана іржавим грибком, уражені ділянки неправильної форми зі схильністю до злиття. Волосся на ділянках обламане на висоті 4-8 мм, але не все, є поодиноке довге волосся. Захворювання має властивість переходити на гладку шкіру. Ураження має вигляд рожевих кілець, які розташовані по крайовій лінії росту волося.

truchfitija

 

Малюнок 30

  Трихофітія – викликається грибками трихофітонами. Зустрічається в основному у дітей. Захворювання уражає відкриті ділянки тіла – обличчя, шию, передпліччя. На шкірі з’являються круглі яскраво-рожеві плями, які виділяються на тлі здорової, центральна ділянка поглиблена і вкрита лусочками (мал. 30). При обстеженні в лусочках знаходять грибок.
   Хворих, уражених грибковими захворюваннями, можна обслуговувати тільки після представлення довідки від дерматолога про стан їх здоров’я. Таким хворим заборонено відвідувати місця загального користування: лазні, сауни, басейни, перукарні до повного одужання.
   З метою загальної профілактики для перукарень встановлено ряд правил попередження грибкових захворювань.

 

Прокоментувати:

вгору