VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Хвороби шкіри і волосистої частини голови

 

Причини хвороб шкіри

   Шкіра відтворює стан внутрішніх органів людського організму. Причини, що викликають захворювання шкіри можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми.
   До внутрішніх відносяться захворювання внутрішніх органів – шлунку, нирок і печінки, нервової системи, порушення обміну речовин, авітаміноз.
   Порушення жирового обміну викликає вугрову висипку, недостатність вітамінів А і В веде до схильності шкіри до сухості, ламкості нігтів.
   До зовнішніх причин захворювання шкіри відносять механічні фактори – травми, тертя; хімічні фактори – дія кислот і лугів; фізичні фактори – спека, холод, дія атмосферних явищ (наприклад, ультрафіолету).
   До зовнішніх факторів також належать і різноманітні збудники заразних хвороб шкіри і волосся: бактерії, віруси, кліщі і воші.
   У виникненні та розповсюдженні цих захворювань велике значення мають соціальні умови: санітарно-гігієнічні умови праці та санітарно-протиепідемічний режим перукарень і салонів.

Гнійничкові захворювання шкіри

piodermijapiodermit 2
 Малюнок 23

   Піодерміти (від грецького: «піон» - гній та «дерма» - шкіра) викликаються гноєтворними мікробами – стафілококами та стрептококами.
   Стафілококи і стрептококи знаходяться в повітрі, на меблях і обладнанні в перукарні, брудних руках, перукарській білизні та  на недезінфікованому інструменті. Вони дуже стійкі до впливу зовнішнього середовища, гинуть тільки від спеціальних дезінфікуючих розчинів.
   Найбільш поширені причини гнійничкових захворювань - це травми, пошкодження шкіри, потертості, хімічні та фізичні опіки.
   Забруднена шкіра сприяє виникненню гнійничкових захворювань. Підвищена пітливість шкіри також є ризиком виникнення гнійничкової інфекції, оскільки волога зменшує опірність рогового шару шкіри (мал. 23).
   Стафілококи найчастіше уражають волосяні фолікули, стрептококи - в основному епідерміс.
   Фолікуліт – гнійне запалення волосяного фолікула (волосяного мішечка).
   Фолікуліт буває поверхневий і глибокий.
    На поверхні шкіри з’являється гнійничок розміром з просяне насіння зеленувато-жовтого кольору. З центру його стирчить пушкове волосся, оточує його поясок почервоніння. Поява гнійників не супроводжується болем. Через 5-6 днів гнійничок зсихається, не залишаючи рубців.
   При глибокому фонікуліті початок хвороби той самий, але загострюються ознаки запалення та розповсюдження інфекції в глибоко лежачі тканини. За сприятливих умов захворювання проходить через 5-6 днів (мал. 24).
  Під час обслуговування клієнтів з фолікулітом необхідно обережно обробляти ділянки з гнійничками, а потім ретельно продезінфікувати інструменти і вимити руки.

       folikulit   folikulit 2furunkul shema

Малюнок 24cikoz 2Sycosis
 Малюнок 25

    Стафілококовий сікоз - хронічне гнійничкове захворювання шкіри, яке частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок.
  Загострення починається з утворення гнійничків в устині фолікула, певна кількість їх зникає, але потім знову з’являється. Гнійнички мають схильність злиття і утворення великих ділянок запалення (мал. 25). Постійні гнійничкові висипання роблять шкіру грубою. Уражаються сікозом ділянки росту волосся на обличчі (борода і вуса). Особливо велике значення має дотримання санітарно-гігієнічних правил під час гоління.

furunkulfurunkul 2
 Малюнок 26

   Фурункул (чиряк) – захворювання волосяних мішечків, сальних залоз і оточуючих тканин зі схильністю їх до омертвіння. Хвороба починається з невеликого гнійничка в устині волосяного фонікула. Запальний процес швидко поширюється. Утворюється болючий вузол розміром з грецький горіх. Шкіра над ним темно-червоного кольору, гаряча на дотик. На верхівці фурункула утворюється щільна скоринка, яка через певний час відпадає. З фурункула виходить густий зелено-жовтий гній – це омертвілі маси. Після видалення стержня починається загоєння (мал. 26). Захворювання триває 10-14 днів. Особливо небезпечний фурункул на обличчі, шиї та ділянках, що підлягають обробці під час виконання перукарських послуг.

Стрептококові захворювання шкіри

 

 panarizij 2panarizij
 Малюнок 27

   Поверхневий панаріцій – зустрічається виключно у дорослих.
   Виникає захворювання при травмах пальців рук, задирках, тобто, коли з’являються умови зараження шкіри стрептококами; при проведенні манікюру без дотримання санітарно-гігієнічних правил і неякісній дезінфікації інструменту. Утворюються міхурі, які у вигляді підкови оточують ніготь. Потім міхурі лопають і утворюються мокрі рани (мал. 27). За умови лікування захворювання проходить через 10-12 днів.

Профілактика гнійничкових інфекцій

   Необхідно підтримувати чистоту, порядок і санітарну культуру в перукарнях та побуті. Ретельно виконувати всі види прибирання, в перукарнях проводити 1 раз на місяць санітарний день, дотримуватися правил особистої гігієни, застосовувати сучасні та ефективні дезінфікуючі засоби.
   Перукар повинен мати не менше двох наборів інструментів, міняти їх у разі потреби, ретельно мити руки до і після обслуговування клієнта, використовувати тільки чисту перукарську білизну.

 

 

 

 

 

Прокоментувати:

вгору