VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Анатомія і будова волосся людини

 

   Прагнення бути привабливим — лише одна з характеристик сучасної людини. Ретельному огляду та оцінці протилежної статі підлягає усе: обличчя, фігура, хода, одяг, волосся... Статистика відводить волоссю шосте місце в цьому списку. А психологи стверджують, що саме зачіска створює неповторний образ жінки. Довге волосся було і залишається символом жіночності, спокою і покірності. Природно, що значна кількість моделей і акторок носить довге волосся. Більшість жіночого населення планети надає перевагу довговолосим чоловікам, яких жінки вважають більш інтелігентними, розумними й самовпевненими.
   Краса волосся значною мірою залежить від самопочуття людини. Наше волосся — барометр власного здоров'я. Коли ми бадьорі й життєрадісні, наше волосся струменіє як шовк, лягає красивими хвилями і слухняно підкорюється гребінцю. Але коли ми втомилися, застудилися, роздратувалися, волосся платить нам сповна. Шкіру можна сховати під макіяж. Волосся видасть нас, так би мовити, з головою.
Зі зміною погоди волосся може стати сухим і ламким, особливо на кінцях. Усередині приміщень працюють обігрівачі й кондиціонери, зовні — холодний вітер. Усе це призводить до посиленої сухості шкіри голови, і як результат, до сухості самого волосся. На щастя, є засоби, що можуть допомогти впоратися з цією проблемою.
   Перше волосся у людини з'являється до кінця третього місяця внутрішньоутробного життя. На сьомому місяці пушок покриває всі частини тіла і голову. Перше волосся називається ембріональним, і в процесі росту і розвитку організму дитини воно постійно змінюється. Протягом трьох місяців після народження відбувається повна зміна волосся, потім у дитини з'являється більш постійний волосяний покрив.
Загальновідомо, що волосся покриває майже все тіло людини, крім долонь, підошв, а також губ. Волосся поділяють на три види: пушкове, щетинисте і довге. Пушкове волосся покриває усе тіло й обличчя. Воно дуже тонке, коротке і найчастіше безбарвне. Щетинисте волосся за структурою більш тверде, ніж волосся на голові. Воно зосереджене на бровах, віях і в носі.
   Колір волосся залежить від пігменту, що називається меланін. Сам по собі пігмент буває трьох кольорів: рудий, жовтий і чорний. Різні відтінки утворюються шляхом сполучення основних кольорів.
   Здорова волосина живе в середньому 4-7 років, хоча інколи й довше. З віком волосся стає сухішим і тоншим.
   Найгустіше волосся у рудих, найтонше — у блондинів, а найтовще — у чорношкірих африканців.
   Волосся людини в 400 разів товстіше стінок мильного міхура, у 18 разів - павутини та у 5 разів — капіляра.
   Голову, пахвові западини і лобок покриває довге волосся. Воно є найбільш міцним, товстим і довгим. Найшвидше волосся росте на голові (приблизно на 1 мм за 3 дні), а найповільніше — на бровах.
   Волосся людини складається зі стрижня і кореня. Стрижень розташовується над шкірою, а корінь - під нею. Стрижень волосини, якщо розглядати його під мікроскопом, неоднорідний. Він складається з трьох шарів ороговілих клітин (мал. 13): зовнішнього (кутикули), середнього (коркового) і центрального (мозкового). Волосся утримується на голові завдяки кореню. Джерело життя волосини — це маленький сосочок, пронизаний кровоносними судинами і нервами. Він знаходиться в нижній частині кореня. Саме через цей сосочок і здійснюється живлення волосини.

 

Докладна схема анатомії та будови волосини людини

                                                 volos       volos 2

Малюнок 13

   Корінь волосини закінчується розширенням — цибулиною. За рахунок розмноження клітин цибулини відбувається ріст волосини. Тому лікувати потрібно не саме волосся, що є мертвим, а впливати безпосередньо на волосяний фолікул — зону формування і росту кореня волосся.
   Від поверхні шкіри до кореня проходить волосяний м'яз. Коли ми переживаємо сильний страх, жах, нервовий стрес, волосся на голові «стає дибки» чи «ворушиться». Це відбувається тому, що волосяні м'язи напружуються, і волосся займає вертикальне положення.
   Корінь волосини укладений у волосяний мішечок під назвою фолікул. Деякі фахівці переконані, що від форми фолікула залежить, пряме волосся у людини чи кучеряве. Число фолікулів на голові дорівнює приблизно ста тисячам. Вважається, що більше усього фолікулів у блондинів, найменше — у рудих. До кожного фолікула прикріплені одна чи кілька сальних залоз. Вони виділяють шкірне сало чи так званий секрет сальних залоз. Шкірне сало додає волоссю блиск і красу, пом'якшує його, оберігаючи від висихання. Однак, якщо шкірного сала виділяється занадто багато — це призводить до появи жирної лупи і жирного засаленого волосся.

 

Прокоментувати:

вгору