VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Cанітарно-протиепідемічний режим, його мета, засоби забезпечення

 

   Санітарно-протиепідемічний режим – це комплекс організаційних, санітарно-профілактичних, гігієнічних та протиепідемічних заходів, які направлені на попередження інфекції у перукарні. Санітарно-протиепідемічний режим включає вимоги до санітарного стану території, на якій розміщена перукарня,  до внутрішнього обладнання перукарні, освітлення, опалення, вентиляції, санітарного стану приміщень. Інфекція в перукарні – це будь-яке інфекційне захворювання, що уражає клієнта в результаті його перебування в приміщенні або інфекційне захворювання співробітника внаслідок його роботи в цьому закладі (мал. 18).

Peredacha Малюнок 18

   Способи передачі інфекції:
   1. Контактний:
   а) прямий (від джерела до господаря): педикульоз, сифіліс...
  б) непрямий (через проміжний об’єкт: руки, предмети): кишкові інфекції: гепатит А, раневі інфекції....
   2. Повітряно-крапельний: туберкульоз, вітряна віспа.
  У перукарні існує багато потенційних причин джерела інфекції: пацієнти, персонал, відвідувачі, інструменти, білизна тощо. Хворі можуть бути інфіковані патогенними факторами як із зовнішнього середовища, так і своїми власними у випадку ослабленого імунітету.
   З метою запобігання інфекції, крім здійснення контролю за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог щодо приміщень, особистої гігієни, важливо знати:
   - алгоритм своєчасного виявлення та санацію носіїв патогенного стафілокока (обовязкове обстеження - один раз у квартал);
   -  про контроль  виявлення  педикульозу, теніозу, інфекційних захворювань, гепатиту  у клієнтів;
   - заходи безпеки при СНІДі та протиепідемічний режим;
   -  правила дотримання асептики і антисептики;
   -  кількість дезінфікуючих розчинів та їх ефективність.
      Важливе значення у попередженні виникнення інфекції має особиста гігієна перукаря.
  Перукар повинен бути зразком чистоти та акуратності. Він має дотримуватися правил особистої гігієни і гігієни одягу. Слідкувати за чистотою свого тіла (гігієнічний душ перед роботою, миття рук перед і після роботи, перед їдою, після відвідування туалету), чистий спеціальний одяг.

 

Прокоментувати:

вгору