VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Вікова гігієна

 

 hihiena
  Малюнок 1

   Гігієна дітей та підлітків є розділом вікової гігієни, що визначає засоби, за допомогою яких формується здоровий організм на все подальше життя. Таким чином, гігієна дитячого віку є надзвичайно своєрідною, як своєрідним є загалом і дитячий вік.
   Предметом гігієни дітей та підлітків є динамічне (в процесі вікового розвитку) вивчення впливу факторів зовнішнього середовища, в тому числі виховання і навчання, на здоров'я дітей і підлітків. Гігієнічні норми також диференціюються відповідно до віку. Вирішення гігієнічних проблем соціального та професійного становлення підростаючого покоління передбачає створення здорових, повноцінних із гігієнічної точки зору умов побуту, навчання та виховання дітей і підлітків (мал. 1). Але це можливе лише при запровадженні ретельно відпрацьованої системи контролю з боку медичних працівників, головним завданням якої є збереження та зміцнення здоров'я.                          

 

                      Особливості організму дітей та підлітків

 vikova 2
Малюнок 2

   Для розробки оздоровчих заходів серед дітей та підлітків застосовують наукові основи вікової морфології та фізіології. Згідно з міжнародною біологічною віковою періодизацією дитячий вік поділяється на такі періоди розвитку (мал. 2):
   1. Період новонародження: 1-10 день.
   2. Грудний вік: 10 днів-1 рік.
   3. Раннє дитинство: 1-3 роки.
   4. Перше дитинство: 4-7 років.
  5. Друге дитинство: хлопчики - 8-12 років; дівчатка - 8-11 років.
  6. Підлітковий вік: хлопчики -13-16 років; дівчатка - 12-15 років.
   7. Юнацький вік: юнаки - 17-21 рік; дівчата - 16-20 років.
   Протягом перших років життя у дитини вдосконалюється діяльність ЦНС. Відбувається швидке утворення умовних рефлексів.

 

 

Прокоментувати:

вгору