VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Функції шкіри

 

   Для того, щоб шкіра функціонувала нормально, необхідно тримати її в чистоті. Основним способом догляду за шкірою є миття, при якому з поверхні шкіри видаляються пил, мікроби, шкірне сало, піт, рогові лусочки, а також різні речовини, що забруднюють шкіру в процесі роботи.
   Поперемінне умивання теплою та холодною водою - гімнастика для судин, що сприяє посиленню кровообігу, а отже покращенню живлення шкіри.

F skiru

Малюнок 12

   Шкіра (cutis) – загальний покрив тіла, який захищає організм від зовнішніх подразників. Вона виконує такі функції (мал. 12):
    1. Захисна функція – механічний захист від подразників забезпечується щільним роговим шаром, особливо на долонях та підошвах. Завдяки цим ознакам шкіра здатна здійснювати опір тиску, ударам, розривам. Захищає організм від радіаційних подразників. Захист від мікроорганізмів забезпечується бактерицидними ознаками шкіри. Шкіра бере участь у процесах імунітету. Має малу електропровідність.
     2. Дихальна функція. Дихання шкіри посилюється при підвищенні температури навколишнього середовища.
   3. Абсорбційна функція. Жирні речовини всмоктуються через епідерміс. Багато токсичних газів через шкіру не проникає. Легко всмоктується морфін, моноетиловий ефір, етиленгліколь.
   4. Видільна функція здійснюється секрецією потових і сальних залоз. Кількість речовин, що виділяються, залежить від статі, віку, топографічних особливостей шкіри. Шкіра відіграє роль фільтра.
    5. Пігментоутворююча функція полягає у виробленні меланіну, в шкірі може відкладатися залізовмісний кров’яний пігмент гемосидерин, а також тріхосидерин – у рудому волоссі; каротин.
   6. Також шкіра бере участь у терморегуляції організму, обмінних процесах. У шкірі є багато нервових закінчень, які сприймають різні подразнення. У зв’язку з цим шкіра відноситься до органів чуттів.

Прокоментувати:

вгору